بهره وری نیروی کار در ایران

مطالب دیگر:
📌مطالعه و بررسی اثر سلنيوم بر ارتقاء مقاومت به خشکی در دو رقم مختلف گندم (آذر2 و پيشتاز)📌بررسی و تعيين تغييرات حساسيت کانتراست با افزايش سن📌طراحی سایت و بخشهای مختاف آن و نرم افزارهاي مورد نياز در طراحي سايت📌ترانسفورماتورهاي قدرت و بررسی سیستم های انتقال و توزیع شبکه های هوایی و ایمنی و کاهش تلفات📌بررسی علل و عوامل جامعه شناختی و روان شناختی طلاق ، اثرات سوء، راههای پیشگیری و درمان طلاق📌بررسی مختصات جغرافيايي و موقعيت قرارگيري ايل بختياري و مسائل اجتماعي و انسانی،‌اقتصادي و سي📌بررسی اثرات عدم تعادل بار شبکه های توزیع و محاسبه تلفات توان و اثر کاربرد لامپهای پر بهره و📌معرفی فلزات و آلیاژهای غير آهني و خواص آنها📌هنر مینیاتور و رنگ در نقاشی مینیاتور و برگزاری نمایشگاه مینیاتور در آتن تغییرات هنر مینیاتو📌فیزیولوژی باکتریها، رشد و تکثیر، رده بندی، معایب و مزایای آنها و بررسی اثرات محیط بر باکتریه📌آشنایی با انواع و قطعات دیگ بخار و عیوب، عوامل خطر آفرین وسرویس های آن📌بررسي توانايي ها و قابليت هاي گردشگري امام زاده يحيي (ع) صائين قلعه📌بررسی آماری رابطه سبک های مدیریت و رضایتمندی شغلی (مدیریت رابطه مدار و وظیفه مدار)📌فرز کاری و انواع ماشین های فرز و ساختمان آنها و تیغه های فرز📌پیش بینی در مدیریت، مدلها و انواع شیوه های آن📌مالیات، انواع مالیات و قوانین آنها و اشخاص مشمول مالیات📌روش سیمپلکس و شناخت مبانی آن با حل یک مسئله نمونه و فرم های استاندارد و غیر استاندارد📌ثبت آثار در ایران و قانون حفظ آثار ملی و برخی آثار ثبت شده مانند تخت جمشید، گنبد سلطانیه و📌رسم ابزارها و نمودارهای کنترل کیفیت با استفاده از اکسل📌راه اندازی و مدیریت جامع کافی نت و آشنایی با نرم افزار های مورد نیاز📌مرمت، مرمت شهری ، تعمیر و نگهداری و سطح تراززیرپی و بررسی نشست پی در اثر سستی خاک📌انتگرالگیری، انتگرالهای مرکب و آشنایی با تئوری تابع پیچیدگی📌شیشه، انواع و تولید آن و شیشه فلوت، تاریخچه، شکل دهی، کیفیت، اثرات اقتصادی و ... آن📌انواع مواد و واماندگی و آشنایی با مفهوم تنش و انواع تنش و آزمایشگاه مقاومت مصالح📌ترانسفورماتور، شرکت ایران ترانسفو، فعالیتها، تولیدات، آزمایشگاه فشار قوی و سالن های آن
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بهره وری نیروی کار در ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
بهره وری در ایران , دانلود تحقیق بهره وری , عوامل بهره وری , بهره وری و مشارکت کارکنان , کاهش بهره وری , بهره وری در سازمان, مشکلات بهره وری , دانل
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

عنوان:

قالب بندی: WORD

تعداد صفحه: 17

این تحقیق در مورد بهره وری می باشد و مفهوم ، عوامل موثر و نرخ بهره وری در ایران را بررسی می نماید. این تحقیق به دانشجویان رشته های اقتصاد و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.

مقدمه

تلاش براي بهبود و استفاده مؤثر و كارآمد از منابع گوناگون چون نيروي كار سرمايه، مواد، انرژي و اطلاعات، هدف تمامي مديران سازمانهاي اقتصادي و واحدهاي توليدي صنعتي و مؤسسات خدماتي مي باشد. وجود ساختار سازماني مناسب، روشهاي اجرائي كارآمد، تجهيزات و ابزار كار سالم، فضاي كار متعادل و از همه مهمتر نيروي کار واجد صلاحيت و شايسته از ضرورياتي مي باشند كه براي نيل به بهره وري مطلوب بايد مورد توجه مديران قرار گيرد. مشاركت كاركنان در امور و تلاشهاي هوشيارانه و آگاهانه آنان همراه با انضباط كاري مي تواند بر ميزان بهره وري و تعمير براي بهبود بهره وري بويژه در يك محيط متلاطم و توأم با ناامني تأثير گذارد. روح فرهنگ بهبود بهره وري بايد در كالبد سازمان دميده شود كه در آن ميان نيروي انساني هسته مركزي را تشكيل مي دهد.

يكي از مهمترين اهداف در هر سازمان ارتقاء سطح بهره وري آن است و با توجه به اينكه انسان در ايجاد بهره وري نقشي محوري دارد درخواستهاي او در سازمان اثري كليدي بجا مي گذارد. در اين مقاله به صورت خلاصه به تعاريف، تاريخچه، اهميت بهره وري و همچنين عوامل مؤثر در ارتقاء ايجاد شرايط لازم براي بهبود بهره وري نيروي کار و عوامل مؤثر در كاهش بهره­وري نيروي انساني می پردازیم.

بهره وری چیست؟

شروع استفاده از کلمه بهره وری در فرهنگ اقتصادی مربوط به دو قرن قبل است. در بسیاری از نقاط جهان، بویژه در کشورهای صنعتی بهره وری به عنوان یک طرز فکر و فرهنگ تلقی می شود، تفکر پیشبرد و بهبود آنچه که وجود دارد.بهره وری مفهومی است که برای نشان دادن نسبت برون داد بر درون داد یک فرد، واحد و سازمان بکار گرفته می شود.

به منظور کنترل تورم، رشد اقتصادی ، صرفه جوئی در استفاده از منابع کمیاب، افزایش قدرت رقابت بیش از پیش به بهره وری اهمیت داده میشود.

فهرست مطالب

مقدمه
بهره وری چیست؟
عوامل مؤثر بر افزايش بهره وري نيروي کار
چه مشکلاتی در ارتباط با بهره وری وجود دارد؟
چه ارتباطی بین بهره وری و مشارکت کارکنان (مدیریت مشارکتی) وجود دارد؟
مهمترين عوامل مؤثر در كاهش بهره وري
نرخ بهره وري نيروي كار در ايران
علل پایین بودن میزان کار مفید در ایران
آیا می توان گفت یکی از علل کم کاری مسئله نژادی است؟
شرايط لازم براي بهبود بهره وري نيروي کار در سازمانها
الف) ارتباط با كارمندان
ب) تعهد
ج) تداوم
منابع


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود